A Mathias Corvinus Collegium tudásbázisa
2024. 04. 24. 15:05
Szerző: Káldy Anna

A munkahelyi csevegés pszichológiája

Egy átlagos munkavállaló csevegéssel töltött ideje éves szinten csaknem 2 millió forintba kerül a munkáltatójának. Ennek ellenére is megéri a cégeknek, hogy dolgozóik beszélgessenek, támasztja alá számos tanulmány. Mik az emögött megbúvó indokok, és hogy jönnek ki a számok? Erről olvashatnak részletesebben a következőkben.
2024. 04. 24. 15:00

Török-olasz kulturális összefonódások: a két ország viszonyáról kulturális távlatokban

A török-olasz kapcsolatok kulturális tekintetben gazdag és sokszínű történelmi örökségre épülnek. Az európai és az ázsiai kultúra találkozása, valamint a középkori kereskedelmi útvonalak és az európai hatalmak közötti rivalizálás mind hozzájárultak a két ország kapcsolatainak alakulásához.
2024. 04. 23. 14:28

Külföldi továbbtanulás pszichológiai szempontból

Évről évre világszerte egyre több diák választja a külföldi továbbtanulás lehetőségét, 2024-ben sincs ez máshogy: több millió diák tanul a szülőországától eltérő országban található egyetemen.
2024. 04. 23. 13:41

MCC Podcast: A vasút jövője, a jövő vasútja Magyarországon

A 2023-ban beterjesztett, tízéves vasútfejlesztési stratégia egyik legfőbb törekvése, hogy a kötöttpályáé legyen a főszerep a hazai közlekedési rendszerben.
2024. 04. 23. 4:07

Székely termékek forgalmazása Romániában: megéri-e feltüntetni a székely eredetet a terméken?

A minőségi termékek iránti növekvő kereslet miatt a székelyföldi termékeknek ígéretes jövőjük lehet, akár a nemzetközi piacon is.
2024. 04. 22. 10:20
Szerző: Yann Caspar

Teljes fordulat a Franciaország és Marokkó közötti kapcsolatokban?

Emmanuel Macron 2017 óta inkább a Marokkóval ellenséges Algériával való kapcsolatokat részesíti előnyben. A francia elnök megpróbált közeledni Algériához, de ezáltal főleg Marokkótól távolodott el. Azonban ez a közelmúltban megváltozott, különösen Stéphane Séjourné a francia külügyminisztérium élére történő érkezésével. Párizs és Rabat számos területen megújítja kapcsolatait, kiváltva ezzel Algír haragját.
2024. 04. 18. 21:55
Szerző: Vers Enikő

Kivont kardok és nemzetközi pajzsok: a húti mozgalom

Az Iránnal szövetséges húti mozgalom a Vörös-tengeren áthaladó kereskedelmi hajók megtámadásával akar véget vetni az izraeli támadásoknak a Gázai övezetben. A Vörös-tengeren és a Szuezi-csatornán áthaladó tengeri útvonal a világ egyik legjelentősebb kereskedelmi útvonala. Komoly hatással van a világgazdaságra az, hogy az Irán által felfegyverzett hútik támadása miatt a hajózási társaságok egyre inkább kezdik elkerülni ezt a térséget.
2024. 04. 17. 19:35
Szerző: Káldy Anna

Boncolgassuk az egyetemi innovációt

Az innováció a társadalmak és civilizációk fejlődésének egyik mozgatóereje, és az egyetemek a történelem során kulcsszerepet játszottak az innovációs kultúra előmozdításában és fejlesztésében. A következőkben az egyetemeken folyó innováció gazdag múltját járjuk körül, megvizsgálva annak fontosságát, jelenkori megnyilvánulásait és kiemelkedő példáit a különböző évszázadokban.
2024. 04. 16. 7:11
Szerző: Sayfo Omar

A muszlim antiszemitizmus gyökereiről

A nyugati emberek körében az antiszemitizmus jelentős részt már a múlté. A bevándorlás révén azonban Európában is megjelent az iszlám világból importált zsidóellenesség. Mi ez és mik ennek a gyökerei?
2024. 04. 15. 9:27

Érvelési hibák: a szalmabáb-érvelés

A jól felépített beszéd fél siker – hangzik a megállapítás. Az eredményes kommunikációhoz szükséges eszközök megválasztása odafigyelést igényel; a jól strukturált szónoklat és a konstruktív vita tudatosan fejleszthető.

Blogok

BBB

Mi történik Ázsiában?

Between the lines

Bonfiniana

Polémia

LeaderShape

Tranzitzóna

Klímapolitikai Intézet

Diplomaci

az MCC Média Iskola blogja